ماده 11

ماده 11 ( طرح نمایندگان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی 1391/2/19 ) :

سردفتران و دفتریاران پس از رسیدن به سن 70 سال تمام بازنشسته خواهند شد ملاک تشخیص سن شناسنامه‏ای است که در بدو اشتغال به کار ارائه شده است.

تبصره : سردفتران و دفتریاران که در تاریخ تصویب این قانون به کار اشتغال دارند میتوانند تا سن 75 سال تمام به کار ادامه دهند.

/ 3 نظر / 117 بازدید
سیاوش احمدی

نظر به افزایش طول مدت امید به زندگی و وضیعت پزشکی وبهداشتی و استفاده از تجارب افراد باسابقه و کاهش رشد جمعیت پیشنهاد میشود امکان ادامه خدمت تا سن 70 سال برای سران دفاتر اسناد رسمی میسر باشد.

F

باسلام به نظر شما آيا دفتريار اولي كه قادر به روشن ويا خاموش كردن كامپيوتر نباشه وبا بيماريهاي متعدد ازجمله قلبي وديابت روزگارشو سپري ميكنه بازهم ميتونه تا 65 سالگي كار كنه؟ باتوجه به اينكه سي سال خدمتش هم تموم شده لطفاً جواب بدين باتشكر

حسین

با سلام در مورد بازنشستگی پیش از موعد که امر بسیار مهمی هم هست در قانون جدید حرفی به میان نیامده ودر صورتی که سردفتر یادفتریاری بعد از 10 یا 20 سال فعالیت به هر دلیلی نتواند ادامه فعالیت دهد وتقاضای باز نشستگی کند تمام مبالغی که در طی این سالها پرداخت کرده از بین می رود واین اصلا عادلانه نیست.خواهشمند است تدابیری در این زمینه اندیشیده شودبا تشکر